Bursa ve İlçeleri Arkeolojik Kültür Envanteri II / Nilüfer İlçesi

I.Kitap ve Odryses’ten Nilüfer’e Uluslararası Nilüfer Sempozyumu

kitapları yayınlandı.

Bursa’nın en eski yerleşim yerlerinden olan ve kökleri 8 bin 500 yıl öncesine dayanan Nilüfer’de, Kültür ve Turizm Bakanlığı izniyle, Nilüfer Belediyesi, Bursa Müzeler Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanlığı tarafından 2015 yılında başlatılan Arkeolojik Kültür Envanteri çalışmaları Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Mustafa Şahin tarafından derlenerek kitap haline getirildi. Nilüfer Kültür Envanteri Dizisi adını taşıyan kitabın tanıtımı Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısı, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Damar, Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Mustafa Şahin, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeleri, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları, projeye katkı veren Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Topluluğu üyesi öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 

Nilüfer Belediyesi, kazıları ve çalışmaları daha geniş çevrelere duyurmak ve kalıcılaştırmak amacıyla PTT Genel Müdürlüğü’yle anı pulları da çıkardı. Bu pullar da tanıtım toplantısında paylaşıldı.

Kaynak: http://www.nilufer.bel.tr/haber-4309-nilufer_belediyesi_kent_bellegine_iki_kitap_daha_kazandirdi#prettyPhoto